Rick van den Belt werd in 1995 geboren in het Nederlandse Zwolle, waar hij vanaf zijn zevende levensjaar musicallessen kreeg op de Song & Dance musicalschool. Naarmate hij ouder werd, mocht Rick daar de vooropleiding volgen aan de Song & Dance Academie. In 2013, nadat hij zijn VWO had afgerond, vertrok Rick naar Tilburg waar hij Musicaltheater ging studeren aan de Fontys Hogeschool voor de Kunsten.
Nadat Rick de bachelor Musicaltheater had afgerond in 2017, werd hij toegelaten tot de Master Muziektheater aan Fontys Hogeschool voor de Kunsten. Hier kreeg hij zangles van Edward Hoepelman en Ivar Costenoble, spellessen van Ad Knippels en Marc Krone en pianolessen van Erik Vlasblom. Rick studeerde af in 2019.
Rick was de afgelopen jaren o.a. te zien in de musicalproducties Vergeet Barbara, Priscilla, Queen of the Desert, Chaplin, Ridders van de Ronde Keukentafel, Kiss of the Spider Woman en The Best of Musicals. Sinds 2021 is hij understudy van diverse rollen in de Efteling-musical CARO, en in de zomer van 2022 zong Rick mee tijdens de Vrijthof-concerten van André Rieu. In Nederland was Rick te zien in verschillende operaproducties, waaronder Mozarts Zauberflöte, Fidelio, Roméo et Juliette, A Quiet Place en meest recent Le Villi. In het najaar van 2025 zal Rick op tour gaan met Die Dreigroscheroper van Opera Zuid, wat hij zal combineren met een tour van The Diamond Baritones.
Daarnaast is Rick sinds 2016 werkzaam als muzikaal leider bij verschillende musicalgezelschappen in Tilburg en omstreken, en heeft hij in de loop der jaren aan veel producties mogen meewerken in de rol van zangcoach. Ook is hij werkzaam als docent Song & Dance bij de opleidingen Musical- en Leisure Performer aan het Rijn IJssel Arnhem. Voorheen werkte hij o.a. aan Op Hoop van Zegen en was hij docent Ensemblezang aan de vooropleiding Musicaltheater in Tilburg. Hij is artistiek leider van theaterkoor STC Tilburg en musicalvereniging BOeMS.
